فوايد تحصيل و ورزش در کنار هم


هميشه براي جوانان و نوجوانان و پدر و مادرها اين سوال مطرح مي شود که اگر خود يا فرزندانشان بخواهند يک ورزش حرفه اي را دنبال کنند ممکن است از ادامه تحصيل و فراگيري درس ها و علوم ديگر باز بمانند. خيلي ها تصور مي کنند تحصيل و ورزش در کنار هم نمي تواند انجام شود و حتما بايد يکي از اين دو راه را ادامه داد. و يا خيلي از ورزشکاران ترجيح مي دهند فقط ورزش حرفه اي را ادامه دهند و ادامه تحصيل کمتر برايشان در اولويت قرار دارد. اما آيا تحصيل و ورزش در کنار هم نمي توانند انجام شوند؟ يا پرداختن به يک ورزش حرفه اي که مورد علاقه شماست ممکن است در روند ادامه تحصيل شما لطمه ايجاد کند؟ همه اين سوالات ممکن است براي هر دانشجو يا دانش آموز که علاقه مند به ورزش باشد مطرح شود. تمامي اين مسائل در آکادمي کتاب به طور کامل مورد برسي قرار گرفته و تحليل شده. در اين مقاله مي خواهيم به اين سوالات پاسخ دهيم و مثال هايي از ورزشکاران موفق و نحوه سپري کردن دوران تحصيل آن ها بيان کنيم.


 


تربيت بدني و ورزش مزاياي جسمي به همراه دارد از جمله: بهبود شکل ظاهري ، بهبود وضعيت هاي بدن ، منجر به آمادگي جسمي مي شود که افراد را قادر مي سازد بدون اينکه زود خسته شوند در فعاليت ها و تمرين هاي مختلف شرکت کنند. تربيت بدني و ورزشهاي رقابتي به شخصيت سازي کمک مي کند.


 


فوايد تحصيل و ورزش در کنار هم


 


مزاياي آموزش ورزش چيست؟


ورزش همچنين احساس غرور ملي را عميق تر مي کند. تربيت بدني سلامت بدن ، زندگي با کيفيت و احساس رفاه را افزايش مي دهد. در مدارس تربيت بدني و ورزش محلي براي فعاليت فراگيران فراهم مي کند تا مهارت ها ، دانش و نگرش لازم را که منجر به سبک زندگي فعال از نظر جسمي مي شود ، فرا بگيرند.


 


ورزش دبيرستان چه نفعي براي دانش آموزان دارد؟


ورزش دبيرستان به دانش آموزان سود مي رساند - بعضي از آنها دانش آموزان و والدين حتي ممکن است متوجه نشوند. در حالي که ورزش هاي باشگاهي به عنوان يک سرگرمي محبوب براي دانش آموزان و دانشجويان استخدام شده است ، اما براي بازي در تيم دبيرستان شما هنوز حرف هاي زيادي براي گفتن وجود دارد.


 


نمايندگي جامعه


 


در حالي که ورزش هاي باشگاهي به عنوان يک سرگرمي محبوب براي دانش آموزان و دانشجويان استخدام شده است ، اما براي بازي در تيم دبيرستان شما هنوز حرف هاي زيادي براي گفتن وجود دارد. طبق گفته يونيگو ، دانش آموزاني که در ورزش هاي دبيرستان شرکت مي کنند ، مزيت نمايندگي جامعه خود را در زمين يا دادگاه مي آموزند. اين ورزشکاران لذت رقابتي تيمي را مي آموزند و در ستايش کاري که براي مدرسه خود انجام داده اند خوشحال مي شوند. اگر دانشجو در ورزش خود پيشرفت کند ، اين احساس اجتماع و افتخار نمايندگي تيم ميزبان ممکن است با دو و ميداني دانشگاه روبرو شود.


 


تناسب اندام


 


سطح آمادگي جسماني ورزشکاران را در برنامه هاي ورزشي دبيرستان نمي توان دست کم گرفت. طبق گزارشي از فدراسيون ملي انجمن هاي دبيرستان هاي دولتي (NFHS) ، يک تحقيق در سال 2006 در مورد ن ورزشکار نشان داد که وقتي به دانش آموزان دختر فرصت بيشتري براي شرکت در دو و ميداني در دبيرستان داده مي شود ، وزن و توده بدن آنها بهبود مي يابد. يک نظرسنجي در سال 2001 نشان داد که دانش آموزان توافق کردند که اگر گزينه هاي ديگري بعد از مدرسه داشته باشند ، وقت زيادي را در فعاليت هاي کم تحرک مانند تماشاي تلويزيون و بازي هاي ويديويي نمي گذرانند.


 


مطالعات همچنين حاکي از آن است که دانش آموزان ورزشکار هنگام انجام ورزش در دبيرستان ، کمتر در رفتارهاي ناسالم يا خطرناک شرکت مي کنند. همان گزارش توسط NFHS به استناد مطالعه 2002 توسط وزارت آموزش و پرورش استنباط شد دانش آموزاني كه در دبيرستان هيچ وقت را به فعاليت هاي فوق برنامه نمي گذرانند 49? بيشتر احتمال دارد از مواد مخدر استفاده كنند و 37? بيشتر براي دريافت پدر و مادر نوجوان. فقط چهار ساعت در يک فعاليت فوق برنامه مانند ورزش در هر هفته به طور چشمگيري اين اعداد را بهبود بخشيد.


 


منتورهاي مثبت


 


دو و ميداني در دبيرستان با مربيان مثبت پر شده است ، از مربيان حاشيه گرفته تا رهبران تيم. دانش آموزان ياد مي گيرند که با طيف گسترده اي از شخصيت هاي معتبر کار کنند ، که به آنها درسهاي مهم در مورد سخت کوشي ، احترام و ورزشکاري خوب را مي آموزند. تجربيات اوليه با مربياني مانند اينها ، به ورزشکاران دانشجويي کمک مي کند تا بقيه عمر به روشهاي مثبتي شکل بگيرند.


 


روابط اجتماعي


 


دانش آموزاني که در ورزش شرکت مي کنند ، اغلب با ديگران در تيم دوستي نزديک برقرار مي کنند. اين روابط براي سلامت روحي ، عاطفي و جسمي در طول سالهاي دبيرستان ضروري است. دانش آموزان بر سر يک اشتياق مشترک با هم پيوند مي خورند و زماني که در تمرين و بازي با هم مي گذرانند پيوندهاي محکمي ايجاد مي کند که اغلب مدتها پس از پايان دوره دبيرستان ادامه مي يابد.


 


مديريت زمان


 


تمرين و بازي ها وقت زيادي از دانش آموز را مي گيرد و براي کار در مدرسه و فعاليت هاي ديگر بسيار کم مي کند. اگر بخواهند همه کارها را به پايان برسانند ، بايد مهارت هاي مديريت زمان را بياموزند. يکي از دانشجويان ورزشکار به Growing Up در سانتا کروز گفت: "اين قطعاً به مديريت زمان کمک مي کند. وقتي مجبورم کارهاي مدرسه ام را انجام دهم و وقتي که مجبور به تمرين هستم ، تأثير مي گذارد.


 


 


آيا ورزش هاي گروهي از مزاياي جسمي اهميت بيشتري دارند؟


ورزش هاي گروهي بسيار بيشتر از مزاياي جسمي آنها است. اين امر به ويژه هنگامي اتفاق مي افتد که فعاليت هاي ورزشي گروهي در زندگي يک فرد جوان گنجانده شود. مطالعات ارتباط مستقيمي را بين فعاليت بدني و عملکرد تحصيلي نشان داده اند.


 


مزاياي تحصيلات چيست؟


يکي از مزاياي آموزش ، امکان کسب درآمد بيشتر است. يک فرد تحصيل کرده شانس بيشتري براي دستيابي به شغل با درآمد بالاتر دارد. به عنوان مثال ، درآمد با هر سال اضافي تحصيل تقريباً 10 درصد افزايش مي يابد.


 


ورزشکاران موفقي که به تحصيل و ورزش در کنار هم مي پردازند


تحصيل و ورزش در کنار هم


شايد خيلي ها با ديدن بازيکنان بزرگي مثل مسي و رونالدو که تحصيلات پاييني دارند و تنها داراي سواد ابتدايي مي باشند اين بهانه را داشته باشند که اگر تنها به ورزش حرفه اي بپردازيم و تحصيلات را کنار بگذاريم موفق تر خواهيم بود و يا اينکه داشتن سواد چندان براي ورزشکاران مهم نيست. متاسفانه اين مسئله به خصوص در بين فوتباليست ها جا افتاده و تعداد زيادي فوتباليست با سطح سواد پايين در حال بازي در تيم هاي مطرح ايران و دنيا مي باشند. اما از طرف ديگر تعداد زيادي از ورزشکاران هستند که با تحصيل و ورزش در کنار هم توانسته اند به موفقيت برسند و پرداختن به هردوي فوايد تحصيل و ورزش، مانع از رشد آن ها در رشته دلخواهشان نشده است. در اصل اين موضوع بستگي به علاقه و تمايل خود فرد دارد که بخواهد هم زمان به تحصيل و ورزش در کنار هم بپردازد. در ادامه به تعدادي از ورزشکاران با سواد که به تحصيل و ورزش در کنار هم پرداختند توجه کنيد.


مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین ارسال ها

خرید سکه ساکر استارز محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

آخرین جستجو ها


برای او هر چی که بخوای بروز تم Someone مقالات و نظریات علی سایگانی خرید و فروش سیستم های منبع تغذیه گروه صنعتی کاوه - گاوصندوق کاوه اولین سیستم کنفرانس دیجیتال ایرانی رزرو هتل آپارتمان در مشهد